KAŻDA FILIŻANKA KAWY NESPRESSO Z NEUTRALNYM ŚLADEM WĘGLOWYM DO 2022 ROKU


KAŻDA FILIŻANKA KAWY NESPRESSO Z NEUTRALNYM ŚLADEM WĘGLOWYM DO 2022 ROKU
2020-09-21
„Zmiana klimatu jest rzeczywistością, a nasza przyszłość zależy od tego, czy pójdziemy dalej i szybciej w naszych zobowiązaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju. Dlatego przyspieszamy nasze działania, by już w 2022 roku zaoferować naszym konsumentom filiżankę kawy z neutralnym śladem węglowym”.

„Zmiana klimatu jest rzeczywistością, a nasza przyszłość zależy od tego, czy pójdziemy dalej i szybciej w naszych zobowiązaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju. Dlatego przyspieszamy nasze działania, by już w 2022 roku zaoferować naszym konsumentom filiżankę kawy z neutralnym śladem węglowym” – ogłosił Dyrektor Generalny Nespresso, Guillaume Le Cunff. Kluczowe inicjatywy dla osiągnięcia tego celu to: redukcja emisji dwutlenku węgla, w tym zrównoważone zużycie energii oraz obieg zamknięty produktów i opakowań Nespresso; sadzenie drzew na plantacjach kawy i w ich otoczeniu oraz wsparcie i inwestycje w wysokiej jakości projekty kompensacyjne.

Neutralność węglowa, nazywana też neutralnością klimatyczną, emisyjną lub zerową emisją netto, oznacza równowagę między emisją dwutlenku węgla do atmosfery a jego pochłonięciem. Aby osiągnąć neutralność emisyjną, wszystkie światowe emisje gazów cieplarnianych będą musiały zostać zrównoważone przez pochłanianie dwutlenku węgla. W porozumieniu paryskim z 2015 roku 195 państw, w tym państwa Unii Europejskiej, zobowiązały się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, by ograniczyć wzrost średniej globalnej temperatury.

Nespresso już dzisiaj ogłasza, że do 2022 roku każda filiżanka kawy tej marki, zarówno parzona w zaciszu własnego domu, jak i w restauracjach czy biurach będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

„Zmiana klimatu jest rzeczywistością, a nasza przyszłość zależy od tego, czy pójdziemy dalej i szybciej w naszych zobowiązaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju” – tłumaczy Dyrektor Generalny Nespresso, Guillaume Le Cunff. „Dlatego przyspieszamy nasze działania, by już w 2022 roku zaoferować naszym konsumentom filiżankę kawy z neutralnym śladem węglowym”.

„Zmiany klimatyczne zachodzą teraz, co oznacza, że ​​wszyscy musimy szybko wziąć na siebie odpowiedzialność i działać” – opowiada George Clooney, aktor, Globalny Ambasador marki Nespresso i członek Rady Doradczej ds. Zrównoważonego Rozwoju Nespresso. „Oczywiście Nespresso rozumie tę pilną potrzebę, więc stawia naszą planetę i ludzi na pierwszym miejscu – w samym centrum dokonywanych wyborów. Te ambicje i wizja opierają się na zaangażowaniu w ekorozwój, miałem zaszczyt być częścią tego procesu przez ostatnie 7 lat. Widziałem jak daleko zaszliśmy w tym czasie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co dobrego Nespresso może zdziałać w ciągu najbliższych 10 lat”.

Osiągnąwszy już w 2017 roku neutralność węglową w swojej działalności biznesowej, teraz, w ramach nowego zobowiązania, firma zajmie się emisją występującą w łańcuchu dostaw i cyklu życia produktu. Dzięki temu Nespresso osiągnie neutralność węglową poprzez następujące inicjatywy: redukcję emisji dwutlenku węgla, sadzenie drzew na plantacjach kawy i w regionach, gdzie Nespresso pozyskuje swoją kawę (zarządzanie węglowe) oraz poprzez wsparcie i inwestycje w wysokiej jakości projekty kompensacyjne.

1. Redukcja emisji dwutlenku węgla – kluczowym elementem wizji Nespresso jest dekarbonizacja łańcucha wartości. Niezwłoczne działania to:

· zrównoważone zużycie energii w działalności Nespresso; dążenie do używania w 100% energii odnawialnej we wszystkich butikach Nespresso i zwiększenie wykorzystania biogazu w procesie produkcyjnym.

· obieg zamknięty produktów i opakowań Nespresso; zwiększenie wykorzystania plastiku pochodzącego z recyklingu w ekspresach Nespresso, a także użycie pochodzącego z recyklingu i niskowęglowego pierwotnego aluminium w kapsułkach z kawą.

 

2. Sadzenie drzew na plantacjach kawy i w ich otoczeniu (zarządzanie węglowe– drzewa są najlepszym sposobem na wychwytywanie dwutlenku węgla z atmosfery, a jednocześnie inwestycją w przyrodę i budowanie regeneracyjnego systemu rolniczego. Sadzenie drzew zapewnia cień niezbędny do poprawy jakości i ilości zebranej kawy. Co więcej, korzenie pomagają chronić glebę przed erozją i osuwiskami oraz sprzyjają regeneracji podłoża. Wraz ze swoim partnerem, Pur Projet, Nespresso potroi wydajność sadzenia drzew w krajach produkujących kawę, takich jak Kolumbia, Gwatemala, Etiopia i Kostaryka.

 

3. Inwestycje w projekty kompensacyjne – Nespresso będzie również inwestować w projekty wspierające ochronę i odtwarzanie lasów, a także wdrażające rozwiązania w zakresie czystej energii w społecznościach rolniczych.

 

Oświadczenie CEO Nespresso można również obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7nnEra6-WVc&feature=youtu.be

Więcej informacji o dążeniu do neutralności węglowej oraz pozostałych działaniach marki Nespresso można znaleźć na dedykowanej stronie: https://www.nespresso.com/pl/pl/liczy-sie-dzialanie

Nadesłał:

Nespresso
http://www.nespresso.com/pl/pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl